Değerli Avsiad Üyeleri, Bölge Sanayici ve İşadamları

Derneğimiz Türkiye’nin ilk SİADlarından olup o günkü sorunları aşmak amacıyla 1977 de kurulmuştur.

Kurulduğu günden bu güne gelişen şartlar doğrultusunda, Bölge  sanayici ve işadamlarını bir olayda olmak, ortak veya münferit sorunlara çözüm üretmek aynı zaman’da bölgenin sosyal

Meselelerinde’de rol almak gibi bir vizyon üslenmiştir. Sivil toplum örgütleri kapsamı içindeki kişi veya kurumların verdikleri destek ve katılımları ile eş orantılı güçlü ve çözüm üretici olurlar ve

ÖRNEĞİN:

Yeni bölge planlarıda önemli bir bölümü konut alımına ayrılan bölgemiz için, iş adamlarının destek ve katılımları ile dernek organizasyon ve çalışmaları sonucu ilgili kurum ikna edilerek oldukça az kayıplarla tüm bölge ticaret +hizmet olarak revize edilmiş ve onay beklemektedir

Kalkınmış, gelişmiş ülke ve toplumlarda Sivil toplum örğütlerinin ne kadar önemsendiğini ve katkıda bulunduğunu görebiliyoruz.

Uluslar arası hava limanına 10km. Avrupa oto yoluna 4 km. Gümrük ve Limana 4 km. ve çevresi ile birlikte bir milyon nüfusunun, istihdamına katkıda bulunuyor olması Avsiad’a ayrı bir önem katmaktadır.

En az bizler kadar Ülkeyi yönetenlerin  yerel,kamukurum ve yöneticilerinde Sivil toplum kuruluşlarını, işlerine geldiği gibi anlamak işlerine geldiği zaman var gelmediği zaman yok  saymak gibi bir lükslerinin olmadığı bilincinde olmalı ve destek vermelidirler.

Şehirlerden göçe zorlanan sanayici’ye çözüm üretmeleri, ve muhakkak düşünce ve projeleri dinlenip bu doğrultuda destek vermeleri gerekli.

Ben yetkiliyim yaptım oldu mantığı ülke sanayicisine, daha önemlisi istihdam sağlayan vergi veren katma değer yaratan müteşebbislere ve dolayısıyla ülkeye yapılabilecek en önemli kötülük olsa gerek.  aksi    Bu mantık olsa olsa merdivenaltında kayıt dışı çalışanlara destek verip ekmeklerine yağ sürer.

SONUÇ:

Yukarıda özetlemeğe çalıştıklarım ve birçok nedenle sanayici ve iş adamları  kuruluşlarınıza sahip çıkın, ilgi gösterin, destek verin, görev alın. Kendiniz, aileniz, çalışanınız ve en önemlisi ülkenin geleceği adına bunu yapın.

Eminimki sevgili MUSTAFA KEMAL ATATÜRK  yaşıyor olsaydı,

“SANAYİCİDE EN AZ KÖYLÜ KADAR BU ÜLKENİN EFENDİ ve SAYGIN KİŞİSİDİR” derdi.

İşlerinizde başarı ve hayırlı kazançlar dilerim.

 

Saygılarımla

İrfan DİRİ